„Inspiration Café“ je cyklus neformálních setkání vysokoškolských vyučujících, pořádaný ve spolupráci platformy Paedagogium Univerzity Karlovy a platformy Pedadesk Západočeské univerzity v Plzni. Cílem tohoto cyklu je vytvořit prostor pro sdílení zkušeností v oblasti výuky a podpořit rozvoj pedagogických kompetencí akademických pracovníků. „Inspiration Café“ je otevřeným fórem, kde se vysokoškolští pedagogové mohou setkávat v příjemné a neformální atmosféře. Setkání „Inspiration Café“ se od roku 2024 budou konat čtyřikrát ročně, přičemž dvakrát je organizuje Univerzita Karlova a dvakrát Západočeská univerzita.
Připojte se k nám a staňte se součástí této otevřené komunity! Těšíme se na vaši účast a na sdílení inspirativních zkušeností!
Další setkání cyklu se uskuteční ve čtvrtek 19. září 2024 od 15:00 do 17:30 v Divadelním klubu Kampusu Hybernská (Hybernská 4, Praha 1, budova A, třetí patro). Tentokrát se zaměříme na téma „Jak pracovat se zpětnou vazbou od studujících?“ a naším hostem bude Mgr. Matěj Král, Ph.D. z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.
Kapacita setkání je naplněna. Můžete se však přihlásit jako náhradník a my vás budeme kontaktovat, pokud se uvolní místo.
40–50 min – úvodní vstup do tématu, rozhovor s naším hostem
20–30 min – přestávka na kávu, občerstvení a neformální diskuze
60–80 min – skupinová práce, během níž účastníci sdílejí své zkušenosti a inspirují se navzájem
Setkání moderuje Mgr. Bartłomiej Wróblewski, koordinátor rozvoje pedagogických kompetencí, který působí v Centru celoživotního vzdělávání UK.
11. června 2024:
Program setkání připravily dvě zkušené lektorky z katedry anglického jazyka Pedagogické fakulty Západočeské univerzity v Plzni: Mgr. Tereza Havránková, Ph.D. a Mgr. Gabriela Klečková, Ph.D. Pod jejich vedením účastníci diskutovali o využití modelu převrácené třídy ve vysokoškolské výuce, o výhodách, ale i výzvách, které tento model vysokoškolské pedagogice nabízí.
Setkání 11.června 2024 - fotogalerie
18. ledna 2024:
Setkání „Inspiration Café“ bylo zaměřeno na téma „Kooperativní učení na VŠ“ a naším hostem byla doc. PhDr. Hana Kasíková, CSc. z Filozofické fakulty UK v Praze. Diskutovali jsme o principech kooperativního učení s důrazem na jeho aplikaci na vysokých školách. Zaměřili jsme se také na výzvy a příležitosti spojené s implementací této metody, na proces hodnocení kooperativního učení, tvorbu skupin a rozvoj sociálních dovedností studujících.
Setkání 18.ledna 2024 - fotogalerie