• Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • LinkedIn
  • Navigator

  Inspiration Café


  Vítejte na „Inspiration Café“!

  Platforma Paedagogium Univerzity Karlovy a platforma Pedadesk Západočeské univerzity v Plzni vás srdečně zvou na cyklus setkání „Inspiration Café“! První setkání cyklu se uskutečnilo18. ledna 2024 v Kampusu Hyberská v Praze a již nyní vás zveme na druhé setkání, jež se bude konat na jaře v Plzni. Veškeré informace včetně termínu, místa konání a tématu zveřejníme co nejdříve.


  Co je „Inspiration Café“?

  „Inspiration Café“ je cyklus neformálních setkání vysokoškolských vyučujících, pořádaný ve spolupráci platformy Paedagogium Univerzity Karlovy a platformy Pedadesk Západočeské univerzity v Plzni. Cílem tohoto cyklu je vytvořit prostor pro sdílení zkušeností v oblasti výuky a podpořit rozvoj pedagogických kompetencí akademických pracovníků. „Inspiration Café“ je otevřeným fórem, kde se vysokoškolští pedagogové mohou setkávat v příjemné a neformální atmosféře. Setkání „Inspiration Café“ se od roku 2024 budou konat čtyřikrát ročně, přičemž dvakrát je organizuje Univerzita Karlova a dvakrát Západočeská univerzita.


  Připojte se k nám a staňte se součástí této otevřené komunity! Těšíme se na vaši účast a na sdílení inspirativních zkušeností!


  Kdo byl hostem posledního setkání? O čem jsme diskutovali?

  První setkání „Inspiration Café" se zaměřilo na téma „Kooperativní učení na VŠ“ a naším hostem byla doc. PhDr. Hana Kasíková, CSc. z Filozofické fakulty UK v Praze. Diskutovali jsme o principech kooperativního učení s důrazem na jeho aplikaci na vysokých školách. Zaměřili jsme se také na výzvy a příležitosti spojené s implementací této metody, na proces hodnocení kooperativního učení, tvorbu skupin a rozvoj sociálních dovedností studujících.


  Jak setkání probíhají?

  40–50 min – rozhovor s naším hostem

  20–30 min – přestávka na kávu, občerstvení a diskuze

  60–80 min – skupinová práce, během níž účastníci sdílejí své zkušenosti a inspirují se navzájem
  Poslední změna: 20. únor 2024 12:02 
  Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
  Sdílet na: