• Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • LinkedIn
  • RSS
  • Navigator

  Často kladené dotazy


  Dotaz: Jaká je situace s programy U3V v době koronavirové infekce?

  Odpověď: Ve snaze minimalizovat šíření koronavirové infekce rozhodl rektor Univerzity Karlovy o zrušení výuky v programech U3V, a to od 16. 3. 2020 do odvolání. Sledujte, prosím, aktuální informace o výuce U3V na webových stránkách příslušných fakult UK.


  Dotaz: Kde najdu nabídku programů CŽV?

  Odpověď: Veškeré programy (programy zájmové, programy na výkon povolání, programy univerzity třetího věku, mezinárodně uznávané kurzy), které jsou uskutečňovány jednotlivými fakultami a součástmi UK, naleznete přehledně v Evidenci programů CŽV v SISu. Naleznete zde nejenom výčet jednotlivých programů, ale také bližší informace ke každému z nich, tj. anotaci, podmínky přijímání zájemců, délku programu, místo konání, výši úplaty a také způsob přihlašování stejně tak jako kontaktní osobu, na kterou je možné se v případě dalších dotazů obracet.


  Dotaz: Na koho se mám obrátit ohledně přihlášky do programu CŽV? Kde získám další informace o programu?

  Odpověď: Po rozkliknuti Vámi zvoleného programu v Evidenci programů CŽV v SISu se Vám zobrazí příslušná kontaktní osoba. Na danou kontaktní osobu se prosím obraťte s dotazem ohledně přihlášky.


  Dotaz: Je podmínka "maturita" nepřekonatelná překážka pro to, aby se člověk mohl účastnit nějakého programu U3V?

  Odpověď: Na většinu programů U3V je zpravidla podmínkou pro přijetí zájemců důchodový věk a maturita. Některé fakulty ale přijímají také zájemce bez maturitní zkoušky. V Evidenci programů CŽV v SISu naleznete veškeré programy U3V, které fakulty a součásti UK uskutečňují. Mimo jiné zde také naleznete podmínky přijímání zájemců. Pokud si nejste přesto jistí nebo máte ještě nějaké dotazy, obraťte se prosím na uvedenou kontaktní osobu.


  Dotaz: Kdy bývají zveřejněny programy CŽV na další akademický rok? Jak je to s Katalogem programů U3V?

  Odpověď: Veškeré programy CŽV na další akademický rok bývají zveřejňovány v Evidenci programů CŽV v SISu během února/března a postupně se do evidence doplňují. Programy bývají plně aktualizovány do akce Den CŽV & Festival absolventů, která se obvykle koná v polovině dubna.

  Katalog programů U3V v této podobě se již vydávat nebude. Místo něj bude k dispozici tištěná krátká Brožurka programů U3V nabízející stručný přehled programů, které nabízejí jednotlivé fakulty a součásti UK včetně informace o délce programu v semestrech, termínu podání přihlášky, výše úplaty a příslušné fakultní kontaktní osoby. Tato brožurka bude vždy k dispozici v tištěné verzi zdarma při příležitosti konání akce Den CŽV & Festival absolventů. Zároveň bude také ke stažení online na našich webových stránkách, kde bude rovněž odkaz do Evidence programů CŽV v SISu, a to v rámci jednotlivých fakult. V souvislosti s nynější situací a šířením koronavirové pandemie pravděpodobně brožurka tento rok vydána nebude a veškeré programy U3V budou k dispozici online v Evidenci programů v SISu.


  Dotaz: Kdy se konají Zlaté promoce?

  Odpověď: Zlaté promoce se tradičně konají při příležitosti akce Den CŽV & Festival absolventů, která se obvykle koná v polovině dubna. Bližší informace budou postupně zveřejňovány na webových stránkách UK Pointu.


  Dotaz: Jaká je věková hranice pro zápis na U3V? Některé VŠ berou studenty již od 55 let. Je to u Vás možné?

  Odpověď: V Opatření rektora č.39/2017 jsou uvedeny veškeré informace o podmínkách přijímání zájemců, pravidlech uskutečňování a organizaci programu Celoživotního vzdělávání Univerzity třetího věku. Program U3V je zpravidla určen zájemcům, kteří dosáhli důchodového věku. Doporučujeme Vám obrátit se na fakultu, která program U3V, o který máte zájem, uskutečňuje. Konkrétní informace se vždy dozvíte od dané fakultní kontaktní osoby. Seznam kontaktních osob pro jednotlivé fakulty jsou zde.


  Dotaz: Je možné si na Univerzitě Karlově dodělat pedagogické minimum?

  Odpověď: Ano, je to možné. V Evidenci programů CŽV v SISu naleznete programy zaměřené na výkon povolání. Pomocí filtru si nastavíte konkrétní fakultu a příslušný akademický rok. Zobrazí se Vám nabídka všech programů zaměřených na výkon povolání. V detailech u každého programu pak naleznete podrobnější informace.


  Dotaz: Kdy se koná Den celoživotního vzdělávání & Festival absolventů?

  Odpověď: Den CŽV se zpravidla koná v polovině dubna daného kalendářního roku. Aktuální informace jsou dostupné zde.  Poslední změna: 16. srpen 2022 13:32 
  Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
  Sdílet na: