• Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • LinkedIn
  • Navigator

  Jak (se) učit a neztrácet tím čas - workshop

  Anotace:

  Jak studenty nadchnout a vtáhnout je do výuky? Jak se vypořádat s obtížnými tématy, která vypadají nudně? Jak vzdělávat efektivně a přitom zábavně? Časté otázky, se kterými se musí vypořádat každý vysokoškolský pedagog. Souvisí s hlubším porozuměním, jaká je motivace studentů k učení a jaká je úloha pedagoga ve vysokoškolském vzdělávání. Netradiční workshop povede učitel náročného teoretického předmětu a jeho někdejší student. Seznámíme se s technikami, které pomáhají zlepšit efektivitu výuky, a to z pohledu učitele i studenta. Ukážeme si, jak v praxi použít tzv. metodu převrácené třídy (flipped classroom) a jaká to má úskalí. Probereme některé nástroje pro získávání a poskytování zpětné vazby. Zmíníme se o různých stylech učení a potřebách studentů. Workshop je určený pro akademické pracovníky, od začínajících učitelů až po ty, kteří se potřebují trochu vrátit a podívat se na svou práci očima studenta.


  Přednášející:

  MUDr. Martin Vejražka, PhD. učí lékařskou biochemii na 1. lékařské fakultě UK. Kromě toho se dlouhodobě věnuje metodice zkoušení a testování a elektronické podpoře výuky medicíny. Mimo jiné stál u zrodu WikiSkript, dnes nejnavštěvovanějšího webu pro pregraduální studium medicíny. Mezi jeho koníčky patří společenský tanec a klasická lingvistika. Dovolenou trávil nejraději na horách, absolvoval přechody mnoha velehor; v současnosti ovšem relaxuje spíše s rodinou na chatě a na malé dřevěné plachetnici.


  Marek Havrda absolvoval všeobecného lékařství na 1. lékařské fakultě UK. Zajímá se především o vnitřní lékařství. Mimo studium se účastní dobrovolnických aktivit, vede spolek Medici na ulici, a také pracuje jako zdravotník v Kontaktním centru Sananim. Ve volném čase rád hraje na housle nebo přeleze pár kopců. Cítí se dobře v prostředí, ve kterém je možné dělat chyby a vzájemně se podporovat.  Program již proběhl. Je možné se přihlásit jako zájemce:


  Registrace zájemců o program


  V případě dotazů se na nás obraťte:


  Účast v programu je zdarma.
  Poslední změna: 12. únor 2024 14:07 
  Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
  Sdílet na: