• Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • LinkedIn
  • Navigator

  Možnosti distační výuky na UK

  Možnosti distanční výuky a práce z domova v rámci UK


  MOODLE

  Moodle je LMS (learning management system) pro tvorbu elektronických kurzů na internetu. V Moodlu můžete zveřejňovat studijní materiály, zadávat úkoly, vytvářet testy a komunikovat se studenty např. prostřednictvím diskuzních fór. Podrobné návody pro práci s tímto systémem naleznete zde.


  MICROSOFT TEAMS

  Microsoft Teams je aplikace pro spolupráci, která umožňuje např. odesílat textové zprávy, komunikaci s hlasem a s videem, sdílení plochy, možnost záznamu komunikace, prostor pro skupiny (společné dokumenty, správa úkolů...). Zaměstnanec UK má k této službě přístup prostřednictvím uživatelského účtu Centrální Autentizační Služby (CAS).


  ADOBE CONNECT

  Adobe Connect umožňuje šíření nahraných přednášek a také bezprostřední výuku probíhající v reálném čase. Zaměstnanec UK má k této službě přístup prostřednictvím uživatelského účtu Centrální Autentizační Služby (CAS). Návod zde: https://adobeconnect/navod,

  Univerzitní Centrum pro podporu e-learningu aktuálně nabízí školení na realizaci online výuky prostřednictvím nástroje Adobe Connect, více informací a konkrétní termíny zde: https://adobeconnect/webinar.


  ZOOM

  ZOOM je platforma pro pořádání video konferencí, online setkání a spolupráce. Je funkční na většině běžně používaných systémů (Windows, Linux, Mac, Android). Centrum pro podporu e-learningu vám nabízí nový nástroj pro online výuku/komunikaci v reálném čase. Podporu pro uživatele zajišťuje Lékařská fakulta v Plzni. Bližší informace o získání plné licence a podpoře naleznete zde.


  SIS

  V SISu naleznete možnost rozesílání hromadných mailů všem studentům zapsaných do určitého předmětu/semináře. Do zpráv je možné přidat přílohu (max velkost nesmí přesáhnout 5 MB). Návod zde: https://SIS/navod.


  OFFICE 365

  Soubory je možné sdílet přes síťový disk v Office365. Přihlašování probíhá prostřednictvím univerzitního systému, login a heslo je tedy stejné jako např. do SISu.


  Jak sdílet velké soubory prostřednictvím síťového disku OneDrive


  Jak se přihlásit do Office 365? Návod zde.

  How to sign in into Office 365? Instruction here.


  STREAMSERVERY

  Stremovací server ukládá a přehrává videa v chráněném nebo volném režimu. Videa jsou prezentována na samostatném portálu anebo se vkládají do kurzů Moodle či přednášek a prezentací uložených v LMS Adobe Connect.


  TURNITIN


  Tato aplikace pro elektronické odevzdávání a hodnocení obsahu seminárních a závěrečných prací slouží na předních světových univerzitách k poskytování zpětné vazby studentům, výcviku akademického psaní a prevenci plagiátorství. Aplikace Turnitin umožňuje velmi jednoduše porovnávat obsah akademických prací s velkou databází dokumentů zahrnujících kromě volně dostupných webů také licencované zdroje a repozitáře závěrečných prací. Více o Turnitinu zde.  DALŠÍ MOŽNOSTI


  SKYPE

  Skype podporuje konferenční hovory s možností sdílení obrazovky během vysílání, sdílení dokumentů a chat. Uspořádáte tu webinář pro maximálně 50 lidí (tj. 49 studentů).


  GoToMeeting


  GoToMeeting umožňuje pro webinare získat free vezi na 14 dní.


  LOOM

  LOOM je obdobná platfroma jako ZOOM. Je kompatibilní s Windows, Mac, Chrome i iOS. Lehce zde nahrajete video, které můžete okamžitě sdílet. Vše je snadno upravitelné. LOOM má čtyři varianty - BASIC, tedy základní verzi, která je zdarma. Verze PRO je běžně placená, ale LOOM ji nyní umožnil stáhnout studentům a pedagogům zdarma. Poslední dvě verze jsou určeny pro týmy a firmy.


  GOOGLE

  Google formulářích můžete připravit různé otevřené i uzavřené otázky, dotazníky, ankety, atd.

  Google Classroom umožňuje jednoduchou správu kurzů, přednáškových materiálů, studentských prací a hodnocení. Ke této službě je nutné přihlášení. Návod zde: https://classroom/navod.


  VIDEO-AUDIO

  Nahrát a zpřístupnit přednášku můžete pomocí chytrého telefonu nebo PC (s integrovaným mikrofonem a kamerou nebo s použitím samostatných zařízení). Výsledné video je možné uložit např. na váš sdílený disk v Office365.

  Ve Windows můžete využít komentovanou prezentaci, návod zde.

  Video můžete nahrát také na svém počítači pomocí softwaru OBS – Open Broadcaster Software https://obsproject.com/cs.


  QUIZLET

  Quizlet je vzdělávací platforma, které umožňují vkládat slovíčka, prohlížet je jako flashcards (kartičky) a následně si slovíčka procvičovat formou her, testů... Lze tu vytvářet tzv. „třídy“, jejich členové mohou přidávat sestavy kartiček. Pozor! V neplacené verzi je možné mít maximálně 8 tříd.


  Poslední změna: 16. duben 2020 11:52 
  Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
  Sdílet na: