• Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • LinkedIn
  • Navigator

  Absolventi UK ve světě

  MUDr. Diana Apetauerova


  MUDr. Diana Apetauerová, studovala na Univerzitě Karlově v Plzni, promovala v roce 1989 a poté pracovala v Českých Budějovicích na neurologickém oddělení. V roce 1994 se dostala na stáž do Bostonu. Nejprve působila jako výzkumný pracovník v Massachusettské všeobecné nemocnici v oblasti neurofyziologie na neurochirurgickém oddělení. V roce 1997 nastoupila na neurologickou rezidenci v Beth Israel Deaconess Medical Center, jedno z největších výukových center Harvardu. V této nemocnici se specializovala na léčbu extrapyramidových onemocnění mozku, jako je například Parkinsonova nemoc. V roce 2002 nastoupila jako vedoucí Oddělení extrapyramidových onemocnění na Lahey Hospital Medical Center, která se před 3 lety stala součásti Beth Israel a nese jméno Beth Israel Lahey Health. Tento medicinský celek se stal jedním z největších klinických, výukových a výzkumných center Harvardské a Tuftské univerzity.


  Ve své funkci, jako vedoucí extrapyramidového oddělení, se věnuje klinické péči v oboru extrapyramidových onemocnění, výuce a klinickému výzkumu. Pod jejím vedením se oddělení rozrostlo, pacienti jsou léčeni multidisciplinárním týmem expertů. Dr. Apetauerová je také vedoucí hlubokých mozkových stimulací, které se na tomto oddělení provádějí po dobu 20 let. Její výzkumné zájmy zahrnují hlubokou mozkovou stimulaci, efekt systémových onemocnění na extrapyramidovou problematiku a atypické parkinsonské syndromy. V minulém roce bylo její centrum označeno „Center For Excellence and Innovation“ pro nemoc progresivní supranukleární parezy (PSP).


  Dr. Apetauerová je autorkou řady vědeckých publikací a kapitol v odborných učebnicích, působí jako Associate Clinical Professor na Tufts University. Řadu let je nositelkou ocenění “Top Boston Doctors”, jako první žena z neurologického oddělení na Lahey. Nedávno byl publikován článek o její práci v Principal Post.


  Diana Apetauerová zůstala věrna České republice a Univerzitě Karlově. Za posledních 15 let uspořádala pět česko-amerických lékařských konferencí v ČR, kam vždy zve vynikající experty z Bostonu a tuzemska. Působí též jako assistant professor na Univerzitě Karlově.


  < Zpět na hlavní stránku


  Poslední změna: 8. duben 2021 19:53 
  Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
  Sdílet na: