• socialIcon
  • socialIcon
  • socialIcon
  • socialIcon
  • socialIcon
  • socialIcon

  Webinář video ve výuce

  Anotace


  Webinář představí základní možnosti tvorby videoobsahu pro využití při on-line výuce. Zaměří se na tvorbu a editaci výukových videí v různých formách za využití nejběžněji dostupných technických prostředků a programů. Nechcete sdílet se studenty pouze klasické prezentace? Nevíte, jak nahrát své přednášky, aby byly více “koukatelné”? Práce s video obsahem může být snazší, než se na první pohled může zdát.  Osnova


  - technické aspekty tvorby videa

  - využití mobilních telefonů, jejich úskalí a nástroje pro tvorbu a editaci videa (LumaFusion, Pinnacle)

  - zvuk jako důležitá součást videa (nahrávání, volba mikrofonu a prostředí)

  - prostředky k záznamu obrazovky (OBS - WIN, QuickTime - MAC)

  - zpracování videa (Hitfilm Express, DaVinci Resolve, iMovie)

  - export a možnosti publikování


  Lektoři


  Mgr. Veronika Macková, Ph.D.


  Veronika Macková vystudovala doktorský program Mediální studia na Fakultě sociálních věd UK, kde působí jako akademický pracovník. Podílí se na výuce praktických žurnalistických předmětů, a také na Historii české sportovní žurnalistiky. Mezi oblasti jejího výzkumného zájmu patří sportovní žurnalistika, audiovizuální žurnalistika, žurnalistika umělé inteligence a medializace handicapovaných. Od roku 2008 pracuje jako sportovní redaktorka pro Českou televizi.


  Mgr. František Géla


  František Géla je akademickým pracovníkem a doktorským studentem na katedře žurnalistiky FSV UK. Ve své odborné práci se zabývá vizuální žurnalistikou, vyučuje předměty zaměřené na fotožurnalistiku a televizní žurnalistiku. Působí v praxi, jako kameraman spolupracuje např. s Českou televizí (ČT sport, ČT art), TV Nova nebo PR odděleními Fakulty sociálních věd či Univerzity Karlovy.


  V případě zájmu kontaktujte .
  Poslední změna: 1. březen 2021 21:48 
  Sdílet na: