• socialIcon
  • socialIcon
  • socialIcon
  • socialIcon
  • socialIcon
  • socialIcon

  Webináře

  Webináře jsou určené zákazníkům z oblasti vysokého školství, které pořádá tým pro školství společnosti Microsoft. Představeny budou nejnovější trendy v oblasti Microsoft technologií a cloudových služeb, a své praktické zkušenosti nasdílejí také Vaši kolegové z českých univerzit. Webináře budou probíhat každých 14dní od 14h.


  Rádi bychom vytvořili komunitu lidí z vysokoškolského prostředí se zájmem o moderní informační technologie společnosti Microsoft, jejíž členové by spolu mohli sdílet své zkušenosti a nápady, mohli klást dotazy a vzájemně si vypomoci. Jako vhodnou platformu pro tento typ komunikace a spolupráce uživatelů jsme zvolili Microsoft Teams, v rámci kterých budou webináře probíhat.


  Řízení na základě dat

  5.12.2019, 14.00 hod.


  Každá univerzita a vysoká škola chce přilákat co nejvíce budoucích studentů a dosahovat kvalitních vědeckých výsledků. V době, kdy se mění požadavky na znalosti / dovednosti budoucích studentů, mechanismy financování vysokých škol i legislativa, je stále více kladen důraz na strategické řízení vysokého školství na základě dat. Aby bylo možné dělat informovaná rozhodnutí je potřeba sbírat data, analyzovat je v souvislostech i čase. K tomu slouží různé technologie jako jsou datové sklady, analytické a reportovací nástroje nebo strojové učení a umělá inteligence. Přijďte se podívat, jakým způsobem k této výzvě přistoupily některé univerzity s využitím technologií společnosti Microsoft.


  Flexibilní cloudové služby pro projekty a vědu a výzkum

  19.12.2019, 14.00 hod.


  Máte nepočetné IT oddělení a nemáte tak dost sil reagovat na požadavky uživatelů na potřebné nové aplikace, systémy nebo další IT infrastrukturu? Nebo byste rádi poskytli flexibilní IT prostředí se spoustou připravených služeb vědeckým nebo projektovým týmům, aniž byste museli řešit řadu s tím souvisejících problémů (umístění a podpora hardware, aktualizace software, vysoká dostupnost, zálohování)? Seznámíme vás s možnostmi cloudové platformy Microsoft Azure, která rozváže ruce IT specialistům a otevře nové obzory vědcům.


  Odkaz pro připojení k jednotlivým webinářům naleznete ZDE. Pokud chcete být součástí týmu Webináře – Microsoft EDU, dejte mi prosím vědět (budeme potřebovat Vaši e-mailovou adresu), přidáme Vás do týmu hosta.  Poslední změna: 22. listopad 2019 11:07 
  Sdílet na:  
  Máte dotaz?
  Kontakty

  Univerzita Karlova

  Rektorát

  Centrum celoživotního vzdělávání

  Ovocný trh 560/5

  116 36 Praha 1

  E-mail:  Jak k nám