• socialIcon
  • socialIcon
  • socialIcon
  • socialIcon
  • socialIcon
  • socialIcon

  Webináře

  Webináře jsou určené zákazníkům z oblasti vysokého školství, které pořádá tým pro školství společnosti Microsoft. Představeny budou nejnovější trendy v oblasti Microsoft technologií a cloudových služeb, a své praktické zkušenosti nasdílejí také Vaši kolegové z českých univerzit. Webináře budou probíhat každých 14dní od 14h.


  Rádi bychom vytvořili komunitu lidí z vysokoškolského prostředí se zájmem o moderní informační technologie společnosti Microsoft, jejíž členové by spolu mohli sdílet své zkušenosti a nápady, mohli klást dotazy a vzájemně si vypomoci. Jako vhodnou platformu pro tento typ komunikace a spolupráce uživatelů jsme zvolili Microsoft Teams, v rámci kterých budou webináře probíhat.


  Témata:


  Univerzita v cloudu

  10.10.2019, 14.00 hod.


  Univerzity aktuálně přecházejí na nové licence Microsoft 365, které odráží ducha moderní cloudové doby. Pojďme se spolu podívat na nové možnosti, které tyto technologie přinášejí běžným uživatelům v každodenní práci, ale i IT specialistům s provozem a zabezpečením IT prostředí. Zkušenosti s Vámi nasdílí Masarykova univerzita.


  Pracujeme na projektech

  24.10.2019, 14.00 hod.


  Většina lidí na univerzitách v rámci své práce potřebuje spolupracovat s kolegy či externisty na projektech, tzn. komunikovat, spoluvytvářet a sdílet materiály a výstupy, plánovat úkoly, příp. i řídit zdroje, vytvářet projektovou dokumentaci apod. Microsoft nabízí řadu nástrojů, které mohou uživatelům v této oblasti pomoci, např. Microsoft Teams, Planner, Project Online. Prakticky vám ukážeme, který z těchto nástrojů (a proč) je vhodnější právě pro vaše projekty. Zkušenosti s Vámi nasdílí společnost Mainstream, která se v oblasti projektového řízení na vysokých školách pohybuje.


  Bezpečná univerzita

  7.11.2019, 14.00 hod.


  Se vzrůstajícím významem IT v běžném každodenním životě lidí skoro každý den čteme v novinách o útocích na infrastrukturu organizací, únicích citlivých dat, objevených bezpečnostních nedostatcích aplikací / zařízení apod. Tyto situace mívají pro zasažené organizace nemalé finanční i reputační následky. Ani vysoké školy se těmto problémům nevyhnou, a i ony musí v době GDPR řešit oblast bezpečnosti svých systémů. Představíme vám možnosti zabezpečení IT infrastruktury, zařízení a uživatelských účtů, abyste byli schopni se podobným situacím efektivně bránit a předcházet jim.


  Vytvořte si vlastní aplikaci – bez programování

  20.11.2019, 14.00 hod.


  Potřebujete rychle vytvořit aplikaci pro nějakou agendu, pracovat s daty z existujících systémů nebo automatizovat stávající procesy, ale nechcete pro to složitě programovat novou aplikaci nebo na to nemáte dostatek pracovní síly či financí? Pak je tu pro vás Microsoft Power Platform – sada nástrojů a služeb pro rychlé vytváření aplikací a řešení (téměř) bez programování. Zkušenosti s Vámi nasdílí Univerzita Karlova.


  Řízení na základě dat

  5.12.2019, 14.00 hod.


  Každá univerzita a vysoká škola chce přilákat co nejvíce budoucích studentů a dosahovat kvalitních vědeckých výsledků. V době, kdy se mění požadavky na znalosti / dovednosti budoucích studentů, mechanismy financování vysokých škol i legislativa, je stále více kladen důraz na strategické řízení vysokého školství na základě dat. Aby bylo možné dělat informovaná rozhodnutí je potřeba sbírat data, analyzovat je v souvislostech i čase. K tomu slouží různé technologie jako jsou datové sklady, analytické a reportovací nástroje nebo strojové učení a umělá inteligence. Přijďte se podívat, jakým způsobem k této výzvě přistoupily některé univerzity s využitím technologií společnosti Microsoft.


  Flexibilní cloudové služby pro projekty a vědu a výzkum

  19.12.2019, 14.00 hod.


  Máte nepočetné IT oddělení a nemáte tak dost sil reagovat na požadavky uživatelů na potřebné nové aplikace, systémy nebo další IT infrastrukturu? Nebo byste rádi poskytli flexibilní IT prostředí se spoustou připravených služeb vědeckým nebo projektovým týmům, aniž byste museli řešit řadu s tím souvisejících problémů (umístění a podpora hardware, aktualizace software, vysoká dostupnost, zálohování)? Seznámíme vás s možnostmi cloudové platformy Microsoft Azure, která rozváže ruce IT specialistům a otevře nové obzory vědcům.


  Odkaz pro připojení k jednotlivým webinářům naleznete ZDE. Pokud chcete být součástí týmu Webináře – Microsoft EDU, dejte mi prosím vědět (budeme potřebovat Vaši e-mailovou adresu), přidáme Vás do týmu hosta.  Poslední změna: 2. říjen 2019 11:40 
  Sdílet na:  
  Máte dotaz?
  Kontakty

  Univerzita Karlova

  Rektorát

  Centrum celoživotního vzdělávání

  Ovocný trh 560/5

  116 36 Praha 1

  E-mail:  Jak k nám