• socialIcon
  • socialIcon
  • socialIcon
  • socialIcon
  • socialIcon
  • socialIcon

  Setkání s Lynne Cox, Director of Research Office at Imperial College

  Setkání s Lynne Cox, Director of Research Office at Imperial College, member of LERU special interest group for research integrity


  Centrum celoživotního vzdělávání a Ústřední knihovna UK srdečně zve všechny zájemce o problematiku akademické integrity na setkání s Lynne Cox, vedoucí oddělení vědy na Imperial College v Londýně a členkou special interest group for research integrity, LERU (The League of European Research Universities). Lynne Cox se dlouhodobě věnuje oblasti akademické a vědecké integrity a setkání s ní je příležitostí k diskuzi a výměně dobré praxe.


  Setkání bude vedeno v anglickém jazyce.


  The Lifelong Learning Center and the Central Library of Charles University cordially invite all those interested in academic integrity to a meeting with Lynne Cox, Director of Research Office at Imperial College in London and a member special interest group for research integrity of LERU (The League of European Research Universities). Lynne Cox has long focused on academic and scientific integrity, and meeting with her is an opportunity to discuss and exchange good practice.


  The meeting will be held in English.


  Datum/ The date: 24.10.2019

  Čas/Time: 10:00/10:00 am

  Místnost/Room: Malá aula/Small auditorium

  Registrace/Registration: zde/here


  V případě dotazů kontaktujte .


  Poslední změna: 20. září 2019 10:39 
  Sdílet na:  
  Máte dotaz?
  Kontakty

  Univerzita Karlova

  Rektorát

  Centrum celoživotního vzdělávání

  Ovocný trh 560/5

  116 36 Praha 1

  E-mail:  Jak k nám