• socialIcon
  • socialIcon
  • socialIcon
  • socialIcon
  • socialIcon
  • socialIcon

  Školení pro neakademické pracovníky

  Ústřední knihovna Univerzity Karlovy pořádá školení práce se systémem Turnitin.


  Tato aplikace pro elektronické odevzdávání a hodnocení obsahu seminárních a závěrečných prací slouží na předních světových univerzitách k poskytování zpětné vazby studentům, výcviku akademického psaní a prevenci plagiátorství. Aplikace Turnitin umožňuje velmi jednoduše porovnávat obsah akademických prací s velkou databází dokumentů zahrnujících kromě volně dostupných webů také licencované zdroje a repozitáře závěrečných prací.


  Školení se zaměřuje nejen na základní ovládání uživatelské aplikace ke kontrole plagiarismu u jednotlivých prací i k hromadné kontrole většího množství prací, ale i na její implementaci do SIS a na aspekty metodické a na souvislost s vnitřními předpisy Univerzity Karlovy.


  V případě zájmu o praktické vyzkoušení aplikace přímo v průběhu semináře je možné si přinést svůj vlastní notebook nebo tablet, pro základní seznámení to však není nezbytné. Zařízení musí mít zajištěno bezdrátový přístup k Internetu, např. prostřednictvím sítě Eduroam nebo vlastního mobilního připojení. Pro přihlášení do aplikace jsou potřebné přístupové údaje do CAS.


  Nabídka školení:


  1) Školení základní práce se systémem Turnitin pro neakademické pracovníky


  2) Školení základní práce se systémem Turnitin pro akademické pracovníky


  3) Školení práce se systémem Turnitin pro pokročilé uživatele


  Bližší informace o školeních k Turnitinu naleznete zde.


  Pro více informací kontaktujte


  Poslední změna: 15. květen 2020 17:48 
  Sdílet na: